СТЕМ-тиждень «Твоя професія – твій вибір»
СТЕМ-тиждень «Твоя професія – твій вибір»
З 08.04 по 12.04 у школі проходить СТЕМ-тиждень «Твоя професія – твій вибір». Метою проведеного заходу насамперед є популяризація науки, демонстрація практичного значення теоретичних знань та професійна орієнтація.
Він співпав з тижнем природничих наук і відкрився ігротекою-вікториною «Біоніка» (учитель Лупинос О.С.), що особливо зацікавило учнів середніх класів.
Участь у заходах взяли не лише школярі 8-11 класів, але і молодші. Творчість першокласників виявилася у фантазії «Дивовижний Леголенд» (учитель Казюка Н.М.). Для учнів 2-4 класів учителі Калюга Л.А., Сторчак Т.В. та Бращенко Н.М. приготували цікаві прикладні задачі, завдяки яким діти показали вміння використовувати свої знання на практиці. Такі ж задачі пропонували учням своїх класів учителі математики Лоза Л.М. та Мірошниченко Т.І. Це сприяло переконанню школярів у прикладній спрямованості математики, зв’язку навчання з життям.
Актуальний мікрофон «Професії майбутнього» мав місце у роботі класного керівника Лози Л.М. з 10 класом. З цим же класом учитель хімії, практичний психолог Васильченко Я.В. провела наукову дискусію «Хімія у нашому житті». Нею ж було проведено 11.04 урок-квест «Червонокнижні тварини Полтавщини» з учнями 7 класу. Відкритий урок-квест з географії «Як я вивчив материки» проведено у цьому ж класі вчителем Лупиносом О.С. Окрім закріплення географічних знань дітям слід було виявити картографічні вміння та здатність до логічного мислення.
Учитель Шевченко С.П. 11.04 у 10 класі провів урок графічного дизайну з використанням програми Компас 3D. Незвичною для наших учнів особливістю СТЕМ-освіти є те, що технології, математика та інженерія сприймаються ними як єдність наукових знань і практичних прийомів їх застосування. Учитель запропонував необхідний інструментарій, спостерігав за ходом наукового пошуку, стимулював до висновків та допоміг зрозуміти і усунути недоліки.
Волонтери-одинадцятикласники (керівник гуртка Магура О.О.) спільно з самоврядуванням школи (педагог-організатор Приходько О.А.) відкрили арт-майстерню «Найкраща писанка». Логічно, що і тут на перший план виходить не володіння теорією, а вміння використовувати свої знання на практиці. Заняття демонструють можливості застосування різних художніх технік, дизайну, власної творчості у конкретних ситуаціях (учитель Мартосенко С.І.).
Розробляючи власні моделі, створюючи проекти, учні аналізують інформацію, співвідносять її з наявним досвідом і знаннями. Це формує в них упевненість у власних силах, переконаність у своїй значимості і, можливо, навіть впливає на головний вибір у їхньому житті.
Гарнаженко Л.П., заступник з НВР