Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Хто Ви?
Всього 124 людини

Засідання педагогічної ради

Дата: 27 березня 2018 о 13:20
1,043 перегляда

                                               ПРОТОКОЛ №3

засідання педагогічної ради Новооріхівської  загальноосвітньої школи І-IІI ступенів ім. О.Г. Лелеченка (педрада-захист інновацій «Виховуємо патріотів (організація національно-патріотичного виховання учнів)»)

26 березня 2018 р.                                       с. Новооріхівка                        

                                      Голова -  Магура О.О.

                                        Секретар -  Басараб С.І.

                                                                Присутні - 18 осіб (список додається )

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Про виконання рішень попередньої педагогічної ради.
  2. Захист інновацій «Виховуємо патріотів».

1. СЛУХАЛИ: Директора школи Магуру О.О. з питання виконання рішень попередньої педагогічної ради, яка відбулася 12 лютого  2018 року. Тоді, зокрема, було прийняте  рішення бібліотекарю школи Демиденко Л.М. до 17 лютого 2018 року подати замовлення Лубенському відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту на обрані підручники для 5 класу. Оксана Олександрівна  зазначила, що на сьогодні це рішення педагогічної ради виконано .

 2. СЛУХАЛИ: Заступника директора школи з виховної роботи Гарнаженко Л.П. Вона зазначила, що відповідно до положень Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Указом Президента України від 13.10.2015 р. №580/2015, були розглянуті основні складові національно-патріотичного виховання, визначено основні напрямки системи національно-патріотичної роботи, форми, методи та прийоми роботи з національно-патріотичного виховання.

          Зараз наша країна переживає непрості часи і діти не можуть бути осторонь подій, які переживають їхні близькі, родичі, просто знайомі. Багато років у нашій державі проблема патріотичного виховання піднімалась дуже формально, тому її розв’язання сьогодні стало завданням особливо актуальним, першочерговим і невідкладним.

         Хто ж такі українські патріоти сьогодні? З цим запитанням Людмила Павлівна звернулася до учнів 5, 7, 10, 11 класів. Вона проаналізувала результати проведеного нею анкетування. 

        Людмила Павлівна детально ознайомила присутніх із формами і методами патріотичного виховання, що проводяться у школі. Особливу увагу виступаюча приділила інноваціям у патріотичному вихованні.

ВИСТУПИЛИ: 1. Педагог-організатор школи Приходько О.А., яка відмітила, що одним із головних напрямків роботи школи є патріотичне виховання, мета якого формування в учнів національно-патріотичних переконань, високих моральних якостей, виховання нового покоління в дусі відданості Батьківщині та її народу. Оксана Анатоліївна наголосила, що вона як педагог-організатор і класний керівник своє головне завдання вбачає у вихованні любові до рідної землі, звичаїв українського народу, його історії та героїчних вчинків сьогодення, національної свідомості, формуванні й розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту своєї Батьківщини на прикладі сучасних подвигів, вшанування пам’яті загиблих воїнів.

        Виступаюча зазначила, що згідно програми національно-патріотичного виховання протягом навчального року вона проводить різноманітні заходи із використанням інноваційних форм і методів. Зокрема, бліц-турніри, сріт-арт (малюнок крейдою на асфальті), флешмоб, різноманітні акції і таке інше.

        2.Демиденко Л.М., бібліотекар школи. Вона зазначила, що утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, національної свідомості є важливими пріоритетами загальноосвітньої школи. Шкільна бібліотека долучається до цієї важливої місії доступними бібліотечними засобами, що сприяють формуванню у підростаючого покоління патріотичних почуттів. Діяльність у цьому напрямку здійснюється шляхом впровадження інноваційних форм роботи, виховання любові до книги і читання, до рідної мови, до культури України. Це, перш за все, тематичні виставки, літературні світлиці, бібліотечні уроки, зустрічі з письменниками Лубенщини. На завершення Любов Миколаївна зазначила, що патріотизму не можна навчити, його потрібно виховувати.

        3. Худояр І.О., учитель історії і правознавства, який закцентував увагу присутніх на визначальній ролі шкільних музеїв у патріотичному вихованні підростаючого покоління. Іван Олексійович зазначив, що музеї при закладах освіти – це справжні національні обереги, осередки духовності, які є не тільки місцем накопичення і збереження пам’яток історії і культури, а й засобом їх популяризації. Музеї відновлюють ланцюг історичної пам’яті, зв’язок поколінь, формують національний світогляд і патріотичну позицію наших нащадків.

         У Новооріхівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ім. О.Г.Лелеченка функціонує музей Бойової слави і музейна кімната, присвячена Герою України, ім’я якого носить школа, О.Г.Лелеченку. Це своєрідні центри навчально-виховної  роботи у школі. Тут проводяться  виховні години, бесіди, літературні читання, краєзнавчі конкурси, культурно-масові заходи і заняття гуртків, конференції та семінари для учнів і педагогів, організовуються зустрічі з відомими земляками.

          Музей і школа тісно пов’язані між собою, адже  чимало тем, вивчення яких передбачено шкільною програмою з історії, географії, літератури та інших навчальних предметів, збігаються зі змістом експозицій шкільного музею.

4.Гриценко Ю.В., учитель історії і географії, класний керівник 8 класу. Вона поділилася досвідом національно-патріотичного виховання на уроках історії та у позакласній роботі. Юлія Вікторівна зупинилася, зокрема, на використанні нею інноваційних форм та методів.

      5.Бращенко Н.М., класовод 3 класу. Вона наголосила, що враховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в підростаючого покоління почуття патріотизму, вдданості  загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Тому, на думку Нелі Миколаївни, піднесенню патріотичних почуттів у наш час сприяють різноманітні акції, спрямовані на допомогу воїнам АТО (благодійні ярмарки, виготовлення сувенірів-оберегів солдатам, збір теплих речей, продуктів харчування).

      Важливими напрямками у патріотичному вихованні є робота, спрямована на збереження української мови, досконале володіння нею, піклування про охорону та примноження природних багатств рідної землі, формування готовності до праці на благо України.

    6. Попик С.М., учитель української мови і літератури, класний керівник 5 класу, яка відмітила, що уроки української мови і літератури сприяють патріотичному вихованню учнів. Особливо яскраво це простежується під час вивчення творів на історичну тематику, коли учні готують історичні довідки, презентації, переглядають і обговорюють відеоматеріали, що розкривають тло, на якому відбуваються описані у творі події. Участь учнів у різноманітних творчих конкурсах теж відіграє велику роль у формуванні активної громадянської позиції. Сприяють вихованню справжніх патріотів рідної землі і екскурсії історичними місцями України.

      7. Басараб С.І., учитель української мови і літератури, класний керівник 6 класу. Вона зазначила, що широким полем для патріотичного виховання школярів є уроки української літератури, зокрема, уроки літератури рідного  краю, на яких діти мають змогу знайомитися із творчістю письменників Лубенщини, Полтавщини. Вихованню справжніх громадян рідної Батьківщини сприяють конкурси читців, щорічними активними учасниками яких є учні школи. Світлана Іванівна зазначила також, що як класний керівник у своїй роботі вона широко використовує такі інноваційні форми та методи патріотичного виховання як віртуальна подорож, круглий стіл, дискусійний майданчик, флешмоб та інші.

        8. Мірошниченко Т.І., учитель математики, класний керівник 10 класу. Вона зазначила, що десятикласники стоять на порозі дорослого життя, тому слід особливу увагу приділяти формуванню в них розуміння того, що треба любити свою Батьківщину, захищати її від ворогів, пам’ятати своє історичне минуле, берегти традиції народу, піклуватися про інтереси своєї країни, бути свідомим громадянином. Тамара Іванівна відмітила, що елементи інновацій у патріотичному  вихованні вона використовує як на уроках математики, так і під час проведення виховних заходів (предметного тижня, конкурсів, годин спілкування).

УХВАЛИЛИ: 1. Вважати національно-патріотичне виховання пріоритетним напрямком виховної роботи навчального закладу.

    2. Впроваджувати у виховну систему школи інноваційні форми і методи, які забезпечують ефективність національно-патріотичного виховання учнів.

                                                        Гарнаженко Л.П. Постійно

    3. Створювати умови для діяльності учнівської ради «СТАРТ»,  дитячо-юнацьких творчих об’єднань на принципах активної громадянської позиції.

                                                        Приходько О.А. Постійно

    4.Забезпечувати використання державної символіки, наочності патріотичного спрямування  під час проведення виховних заходів.

Класні керівники, класоводи. Постійно

    5. Під час проведення  годин спілкування використовувати інноваційні форми роботи.

                Класні керівники, класоводи. Постійно

   6. Підвищувати рівень викладання предмету «Захист Вітчизни».

                                                         Голуб В.М. Постійно

   7. Забезпечувати  популяризацію військової професії, формувати у юнаків психологічну готовність до добровільного вступу на військову службу.

                                                              Голуб В.М. Постійно

    8.  На сайті школи систематично висвітлювати напрацювання вчителів, класних керівників, учнівської ради питання національно-патріотичного виховання молоді.

                                                              Лупинос О.С. Постійно

             Голова педагогічної ради                                  О.О.Магура

              Секретар                                                             С.І. Басараб

                           

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.