Пам'ять про голокост
Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були
жертвами, катами або байдужими спостерігачами.
І. Бауер, ізраїльський історик
Цього року 14 травня вперше в нашій країні відзначається як День пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
У часи Голокосту – катастрофи європейського єврейства – представники інших національностей ставилися до євреїв по-різному – від байдужості до ворожості. Більшість беземоційно спостерігала за тим, як сусідів та знайомих заарештовували та вбивали. Були й такі, що допомагали нацистам в «остаточному вирішенні єврейського питання», інші наживалися за рахунок пограбованого майна. Але в аморальну добу були й ті, хто не втратив людського обличчя. Ризикуючи власним життям, вони рятували переслідуваних євреїв від смерті.
Понад 2600 українців отримали звання «Праведник народів світу». Звання праведників народів світу надається неєвреям, які рятували євреїв у роки нацистської окупації Європи, під час Холокосту, Україна займає четверте місце в світі за кількістю праведників. Пропонуємо переглянути фільм «Праведники» – історії реальних людей.
https://www.youtube.com/watch?v=VpFJYKFz_QI
Учні нашого закладу хочуть знати, пам’ятати страшні сторінки життя людства для того, щоб це ніколи не повторилося… Вони прагнуть пишатися своїми предками, адже є нащадками тих, хто зміг не тільки пройти через пекло Другої світової війни, а і виростити дітей та онуків, дарувати їм свої любов та тепло.
Вчителі мають розповідати про це, щоб катастрофа не була забута, а подібне ніколи не повторилося... Мир і злагода – головне, що нам потрібно зараз... Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє…