Педагогічна рада
На початку весняних канікул 25 березня 2019 року в Новооріхівській ЗШ І-ІІІ ст. ім. О.Г.Лелеченка відбулася чергова педагогічна рада на тему «Про організацію освітнього простору Нової української школи» (на виконання нового Державного стандарту початкової освіти). По даному питанню слухали класовода 1 класу Казюку Н.М., яка зазначила, що Нова українська школа – це цікава, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона – відкрита, чесна і націлена на співпрацю. Головна ідея Нової української школи – компетентністне навчання. Це означає, що учні не просто набувають знання, а вчаться використовувати їх на практиці й опановують навички. Закон «Про освіту» заклав 10 основних компетентностей. Наталія Михайлівна висвітлила і прокоментувала їх суть. Наталія Михайлівна повідомила, що вона працює за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я.Савченко. Учителька детально розповіла про свою роботу з учнями 1 класу, назвала, на її думку, позитивні моменти НУШ та питання, над якими ще треба попрацювати.
Практичний психолог школи Васильченко Я.В., розкрила суть поняття «булінг», назвала, які категорії дітей найчастіше стають його жертвами. Вона наголосила на ролі педагогів у запобіганні булінгу серед учнів. Яна Вікторівна зокрема зазначила, що для успішної боротьби із насильством у навчальному закладі усі члени шкільної спільноти мають дійти єдиної думки, що цькування у школі є неприйнятним; дисциплінарні заходи мають бути виховними, а не каральними. Важливим є запровадження механізму повідомлення про випадки насильства, щоб учні не боялися цього робити. Зокрема, у Новооріхівській ЗШ діє скринька довіри, куди діти можуть вкидати свої повідомлення про відомі їм факти цькування.
Слухали директора школи Магуру О.О., яка ознайомила присутніх із наказом по школі «Про стан роботи зі зверненнями громадян» № 210 від 28 лютого 2019 року, у якому зокрема зазначено, що за період із вересня 2018 року по лютий 2019 року у школу звернулося 37 осіб. За видами звернень домінують заяви про зарахування дітей до школи. Заяви надходили як у письмовій, так і в усній формі. Звернення, які надійшли до закладу, були вчасно розглянуті, скарги відсутні.
Слухали заступника директора школи з навчально-виховної роботи Мартосенко С.І., яка ознайомила присутніх із наказом МОН України №59 від 25 січня 2019 року «Про проведення у 2018-2019 н.р. ДПА осіб, які здобувають загальну середню освіту». Світлана Іванівна відмітила, що у 9 класі державна підсумкова атестація проводиться з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу. Вона запропонувала учням 9 класу складати державну підсумкову атестацію з географії.
В кінці заходу практичний психолог Васильченко Я. запропонувала вчителям розвантажувальну вправу для створення позитивного настрою. Всі разом педагоги склади казку під назвою «Баба Яга і НУШ», а потім намалювали колективний малюнок – ілюстрацію до неї.