Голокост
27 січня весь світ вшановує пам’ять жертв Голокосту. В Україні на державному рівні цей день відзначається з 2012 року. В нашій школі проведено годину пам’яті «Голокост – трагедія ХХ сторіччя». На уроках історії в 10-11 класах розглядалися питання, пов’язані з трагічними подіями Голокосту. У вестибюлі школи відкрилася мобільна експозиція «Це не повинно повторитися!»
Ми говоримо про Голокост тому, що ХХІ століття розпочалося з війн і терору. Ми говоримо про Голокост для того, щоб ніхто і ніколи не забув тих мільйонів ні в чому не винних жертв. Вивчаючи Голокост, ми з надією й вірою дивимось у майбутнє. Ми вивчаємо Голокост, аби зрозуміти, що нема геноциду проти когось, геноцид – завжди проти всіх.
Символом Голокосту є метелик. Чому саме він? В 1943 році маленький хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі: «…найжахливіше, що в гетто метелики не живуть!»
Метелики — це символ радості, без якої не живуть. У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо болю та втратам, ім’я яким – Голокост. Їх ніяк не заповнити. Але нехай живе надія, що подібне більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати…