Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Хто Ви?
Всього 124 людини

День пам’яті Героя України Олександра Григоровича Лелеченка

Дата: 6 травня 2021 о 21:13
127 переглядів

День памяті Героя України Олександра Григоровича Лелеченка

 Щороку 7 травня  ми відзначаємо День памяті нашого земляка, Героя України Олександра Григоровича Лелеченка. Вже 35 років над Україною лунає чорнобильський поминальний дзвін.

За визначенням ООН Чорнобиль – найстрашніша технологічна катастрофа в історії людства. В ту ніч земля, її цивілізація, були за крок від загибелі… Ми не маємо права ні на хвилину забувати про Чорнобиль… він назавжди в нашім повітрі, в нашій землі… Та окремим рядком хотілось би сказати про те, що першими взяли на себе радіоактивний удар працівники станції. Серед них був і наш земляк, випускник КПІ Олександр Лелеченко. 1966 року він закінчив електроенергетичний факультет Київської політехніки, здобув кваліфікацію інженера-електрика за спеціальністю «електричні станції». На ЧАЕС почав працювати 1975 року, вже маючи досвід роботи на Слов’янській та Запорізькій ГРЕС.

На час аварії Олександр Лелеченко був заступником начальника електроцеху Чорнобильської АЕС. З перших годин пожежі він організував термінові роботи із запобігання вибуху турбогенератора другої черги, власноруч вимикав напругу, щоб уникнути потужного вибуху водню.

Під час ліквідації наслідків аварії Олександр Лелеченко не допускав підлеглих на небезпечні ділянки. Незважаючи на вимоги керівництва покинути майданчик та розпочати лікування, Олександр не залишав ЧАЕС — він навіть утік з лікарні, куди його госпіталізували. І, повернувшись на станцію, працював там до 30 квітня. А вже за тиждень – 7 травня – помер від гострої променевої хвороби у віці 47 років, отримавши 2 500 рентгенів, коли смертельною дозою вважалося 400.

26 квітня 2021 року ім’я Олександра Лелеченка увічнено на території КПІ. Перед корпусом його рідного факультету встановлено пам’ятник роботи відомого скульптора — заслуженого художника України Анатолія Валієва.

У цей день  біля центрального входу до адміністративно-побутового корпусу №1 Чорнобильської АЕС теж установили скульптурну композицію, присвячену ліквідаторам – Герою України Олександру Лелеченку та його колегам, які віддали своє життя та здоров’я задля порятунку інших людей.

Ми теж памятаємо свого Героя. До 35 річниці трагедії на ЧАЕС та Дня памяті Олександра Григоровича Лелеченка у закладі ініційовано виставку малюнків. Було проведено традиційний шахово-шашковий турнір. Місця розподілилися так. Серед початкових класів: 2 клас – Шостак Ілона, 3 клас – Колядич Денис, 4 клас – Бомбашевич Анастасія. Серед учнів 5-11 класів призові місця посіли з шахів: 1 місце – Колташов Валерій (9 клас); 2 місце – Дудченко Олександр (9 клас); 3 місце – Корсія Тимур (7 клас).  З шашок: 1 місце – Павлюченко  Оксана (9 клас); 2 місце – Івик Вероніка (7 клас); 3 місце – Кадігроб Алевтина (9 клас).

На жаль, карантинні обмеження вже другий рік не дають змоги зустрітися з нашими шефами – працівниками електроцеху ЧАЕС. Але ми вас завжди чекаємо!

Чорнобильська катастрофа показала, наскільки горе може  обєднати людей і наскільки великою може бути людська самопожертва. Мужність героїв, тих, кого забрали небеса, і тих, хто живе поруч з нами,  ніколи не буде забута й назавжди залишиться на сторінках історії.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.