Формальне та неформальне спілкування
31 жовтня 2017 року в Новооріхівській ЗШ І-ІІІ ст. ім. О.Г.Лелеченка відбулася педагогічна рада за темою «Формальне і неформальне спілкування» про побудову соціально-психологічного клімату в педагогічному колективі. Слухали директора школи Магуру О.О., яка зазначила, що У час стрімкого розвитку українського суспільства загальноосвітня школа завжди була і залишається основним навчально-виховним інститутом суспільства.
В сучасних умовах змін у духовному й політичному житті країни, відсутності в суспільстві загальновизначеного ідеалу виховання професійна активність учителя є основою впливу на розвиток свідомості та особистості молодого покоління, Оксана Олександрівна визначила і проаналізувала основні фактори, що можуть стати перешкодою у побудові взаємодії між учителями, Зокрема, ними є поліфункціональність вчительської професії; високий ступінь підконтрольності, спільний характер праці, колективна відповідальність за результати своєї діяльності; відсутність часових меж на виконання певних видів педагогічної праці; жіночий склад. Виступаюча також висвітлила якісні показники сприятливого типу соціально-психологічного клімату колективу. Ними є довіра в колективі, доброзичливість, висока взаємовимогливість і здорова ділова критика; вільне висловлювання власної думки під час обговорення робочих питань; відсутність тиску керівника; можливість займати активну позицію V процесі діловогоспілкування; комунікативна та організаторська грамотність і активність; наявність умов для професійної і творчої самореалізації. Оксана Олександрівна також зазначила, що визначну роль у створенні комфортного середовища для членів колективу відіграє поєднання офіційної і неофіційної сфер спілкування.
Мартосенко С.І,, практичний психолог школи, ознайомила присутніх із результатами проведеного нею тестування на визначення соціально-психологічного клімату у колективі, 67% опитаних відмітили, що мікроклімат у колективі хороший, 33% відзначили, що мікроклімат добрий, але вони мають інші групи для спілкування поза межами колективу. Світлана Іванівна також провела тренінгові вправи і підвела підсумки роботи.
УХВАЛИЛИ:
1, Щорічно на святкуванні Дня школи відмічати досягнення та успіхи окремих працівників. Адміністрація школи, Травень.
2.Організувати пізнавальну екскурсію для колективу школи. Голова профкому. Протягом навчального року.