26 квітня - День пам'яті, День скорботи і роздумів...
Весна… Найпрекрасніша пора року. Пробуджується від сну природа, усе оживає, зеленіє, розквітає. П’янкі пахощі розносять абрикоси і вишні…
Саме в ці дні, 26 квітня, минає 34 роки з дня Чорнобильської трагедії. Ми мусимо вкотре згадати про подію, яка є болем для всієї України та увійшла до трагічного літопису людської цивілізації. Смерч чорнобильської катастрофи скалічив долі, забрав здоров'я, залишив біль і порожнечу.
Але смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією. Про це, зокрема, розповідає документальний фільм «Жінки Чорнобиля» режисера Миколи Бурноса. Головні герої – матері та дружини ліквідаторів, жінки-лікарі, та ті, хто допомагали в евакуації і давали притулок постраждалим у перші дні трагедії. Пропонуємо переглянути цей фільм за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=OQ088q2heZY
Ми, трудовий колектив Новооріхівського ліцею імені О.Г.Лелеченка та учні, висловлюємо свою вдячність учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема, жителям Новооріхівського старостату та всім нашим землякам, яких доля закинула у Чорнобиль 1986 року. Шановні ліквідатори, бажаємо Вам і Вашим близьким міцного здоров’я, терпіння, щастя та усіх благ. Наш земний уклін усім, хто, ризикуючи свої здоров'ям і життям, відроджував обпалену радіацією землю і продовжує рятувати її зараз. Нехай сонце зігріває Вас своїм теплом ще багато-багато років!
На превеликий жаль, багатьох учасників ліквідації наслідків аварії сьогодні немає з нами. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю цих людей. Вони зробили свій вибір, як їх діди і батьки, – захистили свою Вітчизну. Пам'ять і вдячність – це все, що ми з вами можемо дати героям.
Ми шануємо Героя України Олександра Григоровича Лелеченка, нашого односельця. Він був серед перших, хто віддав своє життя і врятував світ. Його ім’я присвоєно нашому ліцею.
Пишаємося співпрацею з працівниками ЧАЕС. Це унікальні спеціалісти, які для всього світу напрацювали безпрецедентний досвід зняття ядерних об'єктів з експлуатації. Працівники електроцеху – завжди бажані гості нашого закладу.
26 квітня – День пам'яті, День скорботи і роздумів. Бо нам-таки є над чим замислитись. Чи стали ми більше цінувати та берегти рідну землю?
Воістину, історія нічому не вчить. Людина, якій належить ця фраза, висловилася трохи інакше, а саме: «Історія нічому не вчить, а тільки карає за незнання її уроків». А значить, нам все ж краще спробувати взяти уроки з трагічних подій, зрозуміти нарешті, що жодна, навіть найрозвинутіша або найзакритіша країна світу, не зможе відчувати себе у безпеці, якщо поблизу шаленіє атом, точиться війна або ж спалахують пожежі чи інфекції на зразок коронавірусу…
Дай, Боже, нам своєї сили
І мужності своєї дай,
Щоб ми від зла оборонили
Себе і свій стражденний край.
Дай, Боже, нам усе згадати
І усвідомити, що є,
Дай мучитися, і страждати,
І вистраждать таки своє.
Ще й словом праведним і зором
Застережи, а не утіш,
Щоб нам очей не виїв сором
За душу, продану за гріш
(Вадим Крищенко)
Л.П.Гарнаженко, заступник з НВР